O MNĚ

Narodil jsem se v roce 1977 v Žandově u České Lípy, kde jsem vychodil i 8 let základní školní docházky. Poté následovalo studium na Gymnáziu v České Lípě, pak tři roky studia bohemistiky na FF UK (nedokončeno) a studium biologie na PřF UK (po pěti letech s boží pomocí dokončeno).
Má hudební "kariéra" začala v jedenácti letech, kdy jsem objevil sestřinu kytaru a bratrovu desku Zelenáčů.
Zájem o hudbu pokračoval navzdory tomu, že jsem navštěvoval 3 roky Lidovou školu umění, obor klasická kytara. Španělku posléze nahradila  kytara elektrická a Zelenáče zas Led Zeppelin.
Po několika neúspěšných garážových kapelách, jichž jsem byl členem na střední škole, jsem dostal v roce 1997 lano do kapely Řemdih a zůstal jsem členem dodnes. Řemdih se v počátcích prezentoval jako novovlnná kapela s autorskou tvorbou, která se ale v době mého příchodu zrovna začínala  orientovat na hudbu středověkou a renesanční. Dnes má za sebou stovky odehraných vystoupení v Čechách i v řadě dalších evropských zemí a čtyři vydané nahrávky.
Počátky mého nástrojařského řemesla spadají do nástupu nového tisíciletí a důvodem byla hmotná nouze, která mi nedovolovala nakupovat nástroje u zavedených výrobců (tehdy zejména v zemích na západ od našich hranic). Pustil jsem se tedy do výroby sám. Z koníčku se postupně stal přivýdělek ke studiu a posléze i živnost na plný úvazek. Od roku 2000 vyrábím strunné nástroje a od roku 2003 i dechové. Po Žandově a Praze jsem se nakonec usadil poblíž keltského opida Šance ve středočeské vsi Osov a zde mě  najdete i dnes.